Adv: Adelinahost is a leading web hosting company offering services in US and Europe. One of the largest LYRICS websites https://lyrics.az and https://azlyrics.az and https://azlyrics.com.az hosted by Adelinahost.

Болехів » Матеріали за Вересень 2011 року

 
 
 
Сортувати новини за: датою новини | популярністю | відвідуваністю | коментарями | абеткою

Болехів. Путівник туриста у переказах (про Китай, спортсменів, алею Слави, НЛО та середньовічну сигналізацію)

Автор: Lyminec від 29-09-2011, 14:41, переглянуло: 1053

0
Болехів. Путівник туриста у переказах (про Китай, спортсменів, алею Слави, НЛО та середньовічну сигналізацію)


Хтось побачить й перекаже, хтось спитає та почує - саме так і твориться імідж нашого з вами міста. Ми живемо, так би мовити, всередині звичного нам устрою та плину подій. І все здається нормальним та буденним. Проте, яке враження справляють наші мешканці на простих гостей і туристів, що саме вони вкарбують у свої спогади та рознесуть по околицях?

Нам є чим пишатися та чим похвалитися, проте, загальновідомо, що негативні відгуки та враження поширюються набагато краще, обростаючи при цьому всілякими перебільшеннями та побрехеньками.

Наперед доводжу до відома, що всі вислови, котрі будуть представлені у даній статті не придумані мною і не вписані сюди зі стелі (до них, також, не застосовувалася цензура для збереження достовірності та самобутності першоджерела). Дані вислови реально живуть у переказах "небайдужих" людей, які завжди із радістю готові повідати всім про велич та славу Болехова...

Категорія: Авторське, Гумор

 

Занепад історичної пам'ятки

Автор: Lyminec від 29-09-2011, 10:08, переглянуло: 613

0
Занепад історичної пам'ятки


До середини 90-х років минулого століття у Болехові видобували сіль. Нині будівля Болехівського солезаводу стоїть без діла, бо солепромисел зупинено через неконкурентноздатність продукції. Та, хоч солі тут не варять, будівля є цікавою памяткою промислової архітектури. Але на жаль охороняти її нікому, бо солезавод дотепер ще не на балансі Болехівської міської ради...

Категорія: Новини

 

Феєрверк до дня міста в Болехові

Автор: Lyminec від 29-09-2011, 09:36, переглянуло: 829

0
Феєрверк до дня міста в Болехові


28 серпня 2011 року м.Болехів святкувало свій день міста. На свято було запрошено чимало гостей з усіх куточків регіону. Різноманітні естрадні виконавці та конкурси робили це свято неповторним ! Але що це за свято без феєрверку!? Саме він допоміг зробити цю подію насправді яскравою!

А ось і сам феєрверк...

Категорія: Новини

 

Пограбування Плюс Банку розкрито

Автор: Lyminec від 29-09-2011, 09:13, переглянуло: 917

0
Пограбування Плюс Банку розкрито


Затримано злочинця, який у липні зі своїм спільником пограбували відділення Плюс Банку, що у місті Болехів. Ця пригода, розповідають правоохоронці трапилась посеред білого дня. Двоє грабіжників погрожуючи пістолетами змусили касира фінустанови віддати їм гроші. Зловмисники забрали 16 тисяч гривень та зникли у невідомому напрямку. Та довго бігати з грішми, кажуть правоохоронці, зловмисникам не судилося. За оперативну роботу керівництво банку подякували правоохоронцям не лише словами, але й грошовими винагородами. Злочинців, кажуть, вдалося знайти завдяки...

Категорія: Новини

 

ФК "Карпати" Підбереж

Автор: Lyminec від 28-09-2011, 17:07, переглянуло: 1552

1
ФК "Карпати" Підбереж


Футбольний клуб "Карпати" Підбереж було засновано у 2006 році Локтіоновим Михайлом. У перші роки саме він поєднував у собі обов'язки тренера та капітана команди. На даний момент, як і від початку свого заснування, підберезькі "Карпати" грають у групі Б районного чемпіонату.
Фінансування клубу здійснюється за рахунок коштів місцевих органів влади та спонсорської допомоги приватних підприємців села.

Найрезультативніша перемога...

Категорія: Спорт » Команди

 

Петро Ільницький

Автор: Lyminec від 28-09-2011, 16:33, переглянуло: 703

0
Петро ІльницькийСелянин Петро Ільницький жив у селі Розточки, в 7 км від містечка Болехів Болехів Івано-Франківської області. Перед війною він овдовів і залишився з п'ятьма дітьми, молодшому - 10 років, старшому - 20.
Ільницький був добре знайомий з єврейської сім'єю Кесслерім з того ж села. Восени 1941 року, незабаром після німецької окупації, всім євреям - жителям села Розточки було наказано покинути свої будинки, кинути господарство і перебратися до Болехова.
Влітку 1942-го Кесслери знову з'явилися в селі. З ними були їхні дорослі діти Малка і Яків, а також племінниця Сара з чоловіком Юделем Розеном. Спочатку вони сподівалися знайти притулок серед місцевих селян, але після того, як їх двічі обдурили і пограбували, Кесслери вирішили перебратися в ліс, де спорудили собі землянку. Залишилось знайти вірну людину серед односельців, яка погодилася б за плату постачати переховувачів продуктами.
Вибір Кесслерів припав на Ільницького і заради заробітку він погодився ризикнути своїм життям і допомогти їм. Раз на кілька днів він збирав корзину або вузол з провізією і йшов у ліс, де або залишав їжу в умовленому місці, або передавав її одному з євреїв. Іноді замість батька ходили його діти, нібито, вирушивши по гриби або за хмизом. Нерідко траплялося, однак, що й самі втікачі ночами приходили до Ільницьких за продуктами.
Так тривало до весни 1943-го: гроші у Кесслерів скінчилися, а Ільницький був не в змозі взяти на себе їх утримання, так як його власна сім'я жила впроголодь. Тоді Кесслери запропонували йому відправитися в Болехів, де після акцій знищення ще залишалися євреї, щоб знайти серед них тих, хто зможе оплатити утримання своє і Кесслерів, в обмін на місце в землянці. Ільницький знайшов таких людей. Ними були Бернард і Еда Лев з 19-річною дочкою Дизей. За день до планованої втечі з міста Бернард загинув, і до землянки дісталися тільки Еда з дочкою. Грошей у них не було.
Ільницький продовжив пошуки засобів: тепер він звернувся до Мойсея Грюншлагу, колишнього торговця лісом. І незабаром вночі, сховавши втікачів на дні воза, вивіз із Болехова Мойсея та двох його синів - 17-річного Якова та 13-річного Абрама. Два тижні Грюншлаги залишалися в будинку Ільницьких в Розточках, поки не представилася можливість непомітно перевести їх у ліс...

Категорія: Історія » Видатні особистості

 
Назад Вперед